Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Blog

Webmaster Kimdir? Cihannetwork Farkıyla

Son zamanlarda teknoloji ve internet hizmetlerinin gelişmesi ile birlikte Webmasterlık hizmetleri de gelişmiştir. Webmaster kelimesi dilimize ingilizceden geçen bir kelimedir. Bu kelime ‘’Web’’ ‘internet’ ve ‘’Master’’ ‘uzman’ kelimelerinin birleşiminden meydana gelmiştir. Bu terimin hayatımıza girmesi yaklaşık olarak internetin ilk kullanıma başlandığı 1990 dönemlerine rastgelmektedir. Bu alanda çalışma yapan kişiler ise Webmaster olarak adlandırılmaktadır. Peki, Webmaster Kimdir? Webmaster teknik olarak web geliştirme hizmetleri sunan kişilere verilen bir ünvandır. Bu kişiler internet üzerinde web tabanlı bütün kodları yazarlar ve siteler oluşturabilirler. Kısaca internet üzerindeki hemen hemen tüm işlemlerin web tabanına aktarılmasını sağlamaktadırlar. Bu kişiler web tabanlı sitelerin genel olarak bütün işleri ile ilgilenmektedirler.

Webmaster Nasıl Olunur?


Elbette herkes, sevdiği işi yaparken bir yandan da para kazanma duygusunu tatmak ister. Günümüzde ise para kazanmanın en doğru adresi olan internet, kariyer planı yapanlar için doğru bir tercih olacaktır. Peki, bu alanda günümüzün popüler mesleklerinden olan Webmaster Nasıl Olunur? Bu alanda çalışmak isteyen kişiler öncelikle bilgisayarın dilinden anlamalıdır. Bu alan diğer alanlar gibi çok geniş bir iş koluna sahiptir. Sizin hangi alanda uzmanlaşacağınızı ve hangi alanda çalışma yapacağınızı önceden belirlemeniz gerekir. Temel olarak Front End Developer, HTML & CSS, Java Script, Back end Developer, SQL, PHP ve buna benzer birçok web geliştirici terime iyi derecede hakim olmak gerekmektedir. Webmaster olmak isteyen kişiler, bunu bir hayat tarzı haline getirdiklerinde bu işten oldukça zevk alabilirler. Bunun yanı sıra Webmaster olmak için gereken temel şartlardan bir tanesi de yazılım dilidir. Yazılım dilinin iyi bir şekilde öğrenilmesi, daha etkin ve iyi bir webmasterlık kaçınılmazdır.

webmaster
Webmaster Ne Kadar Kazanır?


İnternet, bugün bizler için birçok şey ifade etmektedir. Günümüzün birçoğunu geçirdiğimiz internetteki siteleri kuran ve düzenleyen Webmasterlar insanlığın kullanımına birçok internet sitesi sunmuştur. Şu an dünya üzerinde en çok kazandıran iş kollarından bir tanesi de internettir. İnternet üzerinde yapılan birçok faaliyet ile paza kazanmak mümkündür. Peki, bu yolla bir Webmaster Ne Kadar Kazanır? Öncelikle bu soru bir Webmasterın kendisini hangi alanda ve ne kadar geliştirdiği ile alakalıdır. Webmasterlık yapacak kişiler genel olarak internet sitesi kurdukları ve bu siteleri düzenledikleri için kurdukları ve düzenledikleri sitelerden reklam gelirleri almaktadırlar. Bunun yanı sıra herhangi bir site kurduklarında da kurucu ücreti alabilmektedirler. Bu siteler ne kadar çok kullanılır ve ne kadar çok reklam alırsa Webmasterların da geliri artacaktır. Her iş kolunda olduğu gibi bu iş kolunda da alanda uzmanlaşmak, Webmaster olacak kişilere iyi meblağlarda paralar kazandıracaktır. Bu alanda atak olan ve birçok dalda uğraşan Webmasterların yüksek düzeylerde para kazandıklarını görüyoruz. Her gün gelişmekte olan bu iş kolu günden güne önemini arttırarak devam etmektedir.

Author

cihangoktug

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir